Svet-Stranek.cz
o všem, co ovlivňuje naše životy
Český občan diskutuje

Výzva:o všem, co ovlivňuje naše životy

Výzva

Vážení,

dnes a denně jsme informováni, o tom, jak chatrná je ekonomika našeho státu a jak velkými spoluviníky na tomto stavu jsme. Nejrůznější manipulací s čísly je nám dokazováno, o kolik jsme na tom hůře, než státy, které mají daleko větší státní dluh (jak nominální tak v přepočtu na hlavu). Je nám neustále podsouváno, že je to vinou nás, občanů. Jsme příliš líní, jsme marodéři, jsme nevzdělaní a tedy nekompetentní, jsme málo flexibilní a tak dále.


V posledních týdnech jsme více, než kdy jindy, konfrontováni s faktem, že ryba smrdí od hlavy. Jak se stalo v našich krajích zvykem, hlava hnije, ale požírá dál. Nikdo není schopen, natož ochoten stav věcí rázně a kategoricky změnit. Zvykli jsme si za dvacet let na to, že parlamentní a vládní sebranka, podporována Hujery, do čelních úřadů dosazenými z vlastních řad, pěje svou falešnou píseň jednolitým unisonem. A ať už se mezi ni dostane kterýkoli náhodný Mirek Dušín – poctivec a čestný muž, netrvá dlouho a vyje s vlky jejich píseň jako by se nechumelilo.


Šmelina, krádeže za bílého dne, porcování všech možných zvířat, nepokrytý lobbing a jiné oblíbené sporty našich politiků jsou nám dnes prezentovány jako norma, ne-li jako ctnost.


Patnáct let jsme úpěnlivě žádáni, abychom si utáhli opasky. Marně vzpomínat, na jak dlouho to mělo být. To totiž nikdo nikdy neřekl. Z těch pánů, kteří si nikdy nic neutáhli. Z těch, kteří si dodnes nebyli  schopni ani zrušit hromadnou dopravu zdarma. Sami sobě snížili platy o 4%. Ovšem pouze ze svých nominálních platů. O faktu, že jejich zásadní příjmy plynou z účastí v poslaneckých výborech, komisích a podobných institucích, se raději nemluví. I naše „nezávislá“ média tento fakt raději přehlížejí.


V současné chvíli se dozvídáme, že důchodová a zdravotní reforma jsou nevyhnutelné. Prostředky k řešení se opět nalézají v našich kapsách. Sociální zabezpečení, které platí každý pracující občan této země, není zřejmě určeno na výplatu důchodů, ani nemocenské. Nemocenskou platí až do jednoho měsíce trvání (!) zaměstnavatel, s důchodem ať prý lidé v aktuálním věku 40 a méně let raději nepočítají. K čemu si tedy platíme sociální zabezpečení, zůstává záhadou. Je tedy opět potřeba si připlatit. O zdravotním pojištění nemluvě. 


Je s námi zacházeno jako s ovcemi, které, jsa již třikrát za rok ostříhány,  jsou nuceny vypotit další vlnu a ještě radostně bečet. To, co tu dnes vláda předvádí, se za minulého režimu jmenovalo PERESTROJKA a GLASNOSŤ. Byla to jedna z posledních křečí toho režimu. Poslední zoufalá snaha udržet u moci stejnou garnituru, která ten marast způsobila. Starého psa novým kouskům nenaučíš a kdo jednou ochutnal bezuzdnou zlodějnu se zaručenou beztrestností, ten hned tak nepřestane.


Ze strany vlády a médií jsme proto my, občané, systematicky manipulováni do pozice bezmocných tvorů, pro které možnost ovlivnit běh událostí začíná a končí jednou za čtyři roky možností volit.


Nejstrašnější je, že jsme se my, občané, do této role vžili tak, že pokud se jedna skupina zaměstnanců má odvahu vzepřít a odmítá bez odporu otročit, my ostatní se pod nátlakem médií a vlády, která tuto skupinu okamžitě dehonestuje a kriminalizuje, semkneme a děláme, co se po nás chce. Odsuzujeme, papouškujeme, kritizujeme.


Probuďme se! Uvědomme si, že to, za co dnes bojují lékaři, je v podstatě to, za co stojí bojovat i nám! Za důstojnější podmínky k životu, za život bez neustálého zděšeného pohledu do peněženky. Za pouhé právo žít beze strachu ze zítřka. Bez vydírání zaměstnavateli, kteří jsou vydíráni státem. Není pravdou, že lékaři mají silnější vyjednávací argumenty než ostatní. Zkusme si představit stávku sester, zedníků, kuchařů… Na každé profesi je někdo závislý, nedostatek lidí na jedné straně způsobí problém jinde. Pokud má tento stát fungovat, nemůžeme se chovat, jako by se nás to netýkalo. Musíme držet při sobě. 


Kudy ale ven z toho začarovaného kruhu nenažraných, nestydatých bařtipánů? Kudy ven z té politické trapnosti a bídy, kterou nám tu předvádějí?


Mám návrh. Pro začátek pojďme vyhnat všechny, kdo dnes sedí ve všech politických funkcích. Zvolme přímou volbou prozatímní vládu z lidí, prokazatelně nespojených s jakýmikoli stranami a lobby.


Následně

ZRUŠME A ZAKAŽME VŠECHNY POLITICKÉ STRANY, HNUTÍ A PODOBNÁ SESKUPENÍ, JEJICHŽ JEDINOU PRACOVNÍ NÁPLNÍ JE PŘÍPRAVA NA BOJ O MOC A JEDINÝM PRODUKTEM JSOU BEZPÁTEŘNÍ POLITICKÉ KREATURY, PŘIČEMŽ ANIŽ BY VYTVOŘILY COKOLI SKUTEČNĚ HODNOTNÉHO, JSOU ŠTĚDŘE PLACENY Z NAŠICH DANÍ. JEN ZA ROK 2010 OBDRŽELY STRANY PŘÍSPĚVKY ZA CCA 1 MILIARDU KČ !!!

  • Volme nadále veškeré zastupitele přímo a jmenovitě, na základě odbornosti a lidských kvalit.
  • Zakažme do budoucna jakékoli megalomanské kampaně, jež nakonec stejně zaplatíme my!
  • Vymiňme si okamžitou odvolatelnost kteréhokoli zastupitele.
  • O důležitých státních krocích referenda.
  • Využijme technických možností, jež nám pokrok nabízí, a rozhodujme z domova.
  • Zaveďme volební povinnost.

Pokusme se tímto způsobem svěřit rozhodování o našich životech lidem, kteří nebudou se stranami spojeni a kteří budou moci o zákonech rozhodovat skutečně na základě svého svědomí a ne stranického diktátu.

Demokracie prý není dokonalá, ale nic lepšího dosud nikdo nevymyslel. V tomto rčení není o nutnosti živit darmožrouty ani slovo.MĚNIT BUDOUCNOST JE JEDNODUŠŠÍ, NEŽ SE ZDÁ!!!


www.odhodlani.cz

 Petr Gros

(pokud máte stejný názor, připojte se k nám na Facebooku: 

http://www.facebook.com/home.php?sk=group_124926770912537&id=126936857378195&notif_t=like,


případně můžete připomínkovat přímo tuto výzvu v diskuzi:

http://www.facebook.com/home.php?sk=group_124926770912537&view=doc&id=125465277525353)